Група психологічної підтримки

ЗМІСТ

Негативні емоціїї

Хочу вам трохи про них розповісти.

Що робити, коли  ви зараз відчуваєте постійні негативні емоції?

Все дуже просто

1-й крок – визнайте їх і вони вже наполовину будуть вами підкорені.

2-й крок – поступово засвоюйте енергії цих емоцій, тому що вона потрібна для їх зцілення.

Для цього вам потрібно просто дізнатися про що вам розповідають емоції.

Основні базові емоційні переживання, які виникають зараз в умовах війни. 

Тривога активує думки про майбутнє.

Страх вчить довіряти.

Образа спрямовує розібратися з минулим.

Гнів мобілізує ваші ресурси.

Радість нагадує про важливе.

Смуток зближає з коханими.

Огида застерігає від шкідливого.

Здивування відкриває шлях до пізнання.

Негативні емоції це звичайна біохімія. З одного боку лише здається що її не можна змінювати, але з іншого боку усвідомлене дихання дає можливість змінювати негативні емоції на прості енергії для вашого зцілення.

Запрошуємо вас до Групи психологічної підтримки, де ви навчитеся працювати з негативними емоціями.

Хронічний стрес

Хронічний стрес – це те, що ви переживаєте зараз щоденно.  Давайте розберемося що таке хронічний стрес.

Хронічний стрес – це дезадаптація організму, тому що інтенсивність факторів виснаження більша, ніж ресурси вашого організму.

Стрес треба людині для того, щоб забезпечити захист. Він буває корисним і шкідливим.

Корисний стрес – він короткий і навіть люди можуть переживати ейфорію від швидкого досягнення результатів. 

Але якщо стрес довготривалий,  то він стає шкідливим. В крові накопичуються гормони стресу адреналін та кортизол і вони починають руйнівний вплив на організм.

 

Людина в умовах  хронічного шкідливого довготривалого стресу проходить три основні стадії.

1-а стадія – підвищується тривожність, людина погано спить, перестає відчувати комфорт, поряд постійно відчуття небезпеки.

2-а стадія – організм починає чинити опір і якщо це тільки початок накопичення стресу, то інколи навіть справляється.

3-я стадія – в умовах уже хронічного стресу  людина переходить в стадію виснаження.  І сьогодні ми бачимо, що багато людей знаходяться на цій стадії.

 

Ознаки виснаження  в умовах хронічного стресу:

1-а ознакамозок – під впливом хронічного стресу центральна нервова система  не може працювати адекватно, ви відчуваєте зміни в поведінці,  ви перестаєте нормально відпочивати,  ви не можете обробляти інформацію,  інколи починайте переїдати або навпаки недоїдати, починайте зловживати алкоголем,  наркотиками,  інколи ваш мозок вас спрямовувати до соціальної ізоляції, тому що ви починайте поступово втрачати контроль над життям.

2-а ознакасерцевосудинна система – серце починає працювати швидше, причому судини стискаються і спрямовують більше кисню у м’язи задля забезпечення їх силою,  але це може спричиняти підвищення кров’яного тиску.  Далі постійна гіпертонія.   Далі ризик інсульту або серцевого нападу. Як ви можете це відчувати – постійний біль за грудної, задишка , швидка втомлюваність.  

3-я ознака  – м’язова активність – м’язи напружені, вони не можуть розслабитися і ви постійно знаходитеся в зоні загрози  ймовірних травм. Як правило ваші мязи не можуть повертатися у спокійний стан, тому що хронічний стрес викликає постійні больові відчуття по всьому тілу.

4-а ознака – травна система, кишково-шлунковий тракт – в стані стресу ваша печінка виробляє занадто багато глюкози щоби забезпечити вас енергією, а організм не може з цією глюкозою справитися і таким чином виникає ризик розвитку діабету 2-го типу. Також ви не можете перетравлювати їжу. Їжа затримується в різних відділах вашого кишково-шлунклвого тракту і внаслідок цього постійні запори, нудота, блювота, болі в животі і навіть діарея.

5-а ознака – імунна система – стрес стимулює імунну систему працювати вам на користь, але вона не справляється.  Стрес являється форс-мажором для роботи імунної системи, вона здається і ви не можете уникнути інфекційних захворювань. У вас гірше загоюються рани як мінімум. Організм після будь-якої хвороби гірше відновлюється. Таким чином стрес впливає на клітинному рівні так, що навіть простудні захворювання йдуть більш ускладненим шляхом.

6-а ознака – репродуктивна система – короткочасний стрес в чоловіків може викликати підвищення тестостерону і це відповідно може сприяти підвищенню лібідо, але довготривалий стрес навпаки блокує виробіток статевих гормонів,  що впливає на еректильну функцію у чоловіків і навіть може призвести до імпотенції. У жінок впливає на перебіг циклу, на менструації, які стають нерегулярними  або більш болючими і, звичайно, постійне виснаження у жінок в стадії менопаузи викликає дуже болючі  неприємні відчуття.

 

Також можна виділити неочевидні ознаки хронічного стресу:

  • людина втрачає волосся або починає передчасно сивіти
  • в неї проявляється підвищена просто чутливість до болю, поріг чутливості дуже високий
  • вона не може нічого сприймати, тому що стрес гальмує вироблення гормонів, які допомагають справлятися з болем
  • можуть бути напади жару, людина може дуже сильно пітніти коли нервує
  • постійний ком в горлі, при тому що горло може бути зовсім здоровим – м’язи нижньої частини горла та стравоходу починають скорочуватися під час тривоги і це автоматично викликає відчуття кому в горлі
  • здуття живота,   метеоризми – стрес впливає на склад мікробів в нашому організмі і відповідно призводить до цих симптомів.

 

Що можна зробити щоби протидіяти стресу?

Ви можете відрегулювати  свій образ життя – чергувати роботу та відпочинок, практикувати різну фізичну активність, в тому числі обов’язково прогулянки на свіжому повітрі , маєте відрегулювати своє спілкування, спілкуватися з друзями і з позитивно налаштованими людьми, більше працювати над собою.

Ми маємо з вами в першу чергу визнати, що хронічний стрес поряд з нами  і з ним треба працювати постійно.  Тому наша рекомендація працювати з методиками релаксації, до них відноситься техніка світлоносного дихання.

Запрошуємо вас на Групу психологічної підтримки, де ми вивчаємо та ефективно застосовуємо техніку світлоносного дихання для зцілення та відновлення психоемоційного стану.

Книга, яка змінює життя та
містить систему ефективного прощення та прийняття

Сподобалася стаття? Поділіться нею, будь ласка, з друзями або напишіть свій відгук нижче.

Facebook
Telegram
Email
Skype

Додати коментар

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі