Інтуїція – послання звище

интуиция

Інтуїція лат. intuitio – споглядання, з лат. intueor – уважно дивлюся), здатність приймати правильні рішення, минаючи проміжні результати. Інтуїтивне рішення може виникнути як внаслідок напруженого роздуму над вирішенням питання, так і без нього.

Що таке "інтуїція»?

Інтуїція – це спосіб розуміння чи знання, що характеризується як прямий та безпосередній, що виникає без свідомого роздуму чи судження.

Два різні підходи часто супроводжують цей термін:

а)  що цей процес є мимовільним, спонтанним та дещо містичним;
б) що він являє собою реакцію на тонкі сигнали та зв’язки, що сприймаються імпліцитно, несвідомо, особливо у складних ситуаціях життя людини.

У соціоніці описують інтуїцію як психічну функцію, яка є здатністю людини особливим чином орієнтуватися в інформаційному потоці, виділяючи одні аспекти як значущі і фактично ігноруючи інші.

Інтуїція можливостей – вміння відчувати людські здібності, перспективи розвитку, цілісне сприйняття світу, відчуття його єдності, взаємопов’язане, повторюваність на різних рівнях світової ієрархії; розуміння самої сутності об’єктів та процесів.

Інтуїція часу – розуміння протиріч в навколишньому світі і в душі людини, боротьби протилежностей, того, що поділяє, відрізняє людей і явища, відчуття небезпеки, здатність помічати ілюзорність чогось, глухий кут, неможливість зростання або неминучість змін. Коли йдеться про інтуїцію, найчастіше мають на увазі її побутовий різновид.

Побутова інтуїція схожа на проникливість, здатність «відчути спинним мозком», прийняти рішення при нестачі об’єктивної інформації. Дехто вважає, що побутова інтуїція – це банальний здоровий глузд.

Крім побутової, існує чимало інших різновидів інтуїції: технічна інтуїція у винахідницькій роботі, художня – у творчості, зрештою, професійна інтуїція – у лікарів, слідчих чи педагогів.

Прояв інтуїції

Усі різновиди прояву інтуїції можна розділити на два великі класи: передбачення та інтуїція рішень. Людина, яка має інтуїцію передбачення, начебто здатна прогнозувати події. Однак найзнаменитіші провидці завжди давали свої прогнози у глибоко зашифрованому вигляді, не прив’язуючи їх до певної дати. І трактувати подібні повідомлення можна було найрізноманітнішими способами. Це завжди дає право скептику засумніватись у тому, що такі прогнози працюють і, отже, існує інтуїція передбачення.
 

Інтуїція рішень проявляється в будь-якій сфері діяльності, у спробі вирішити певне завдання – математичне, творче тощо.

Професор Марк Володимирович Воронов, так характеризує інтуїцію:

Інтуїція – це вроджене «чуття» передбачати результат — генетично передані та розвинені в процесі виховання (або хоча б не пригнічені) неусвідомлені механізми аналізу та прогнозу.

Інтуїція – це несвідомий минулий досвід – досвід прийняття минулих рішень, усвідомлювана пам’ять їх результат забула, а підсвідомість пам’ятає.

Інтуїція – це інформація, отримана неусвідомлено, – наші органи чуттів передають нам до 4000 сигналів щомиті, а усвідомлюємо ми лише кілька. Нерідко не сприймаємо жодного сигналу ні із зовнішнього світу, ні з внутрішнього. А ось підсвідомість сприймає все і фільтрує ці сигнали відповідно до наших установок (знову ж таки неусвідомлених).

Інтуїція – це швидке обмірковування – ваш розумовий процес йде настільки стрімко, що ви не в змозі його усвідомити, вам здається, що рішення прийшло миттєво.

Отже, інтуїція – це процеси у підсвідомості. Ви, мабуть, помітили, що у всіх перерахованих варіантах, йдеться про щось несвідоме. Під цими процесами прийнято розуміти цілком реальні процеси, які відбуваються у підсвідомості людини. Ми дізнаємося про них лише за результатами своєї життєдіяльності. І дуже дивуємося, як це ми знайшли вихід у, здавалося б, безвихідній ситуації.

Успіх у житті залежить не від грошей, талантів та умінь, а від вашої здатності знайти їм правильне застосування. Навчившись чути голос інтуїції, ви завжди зможете прийняти правильне рішення. Психологи єдині на думці: інтуїція (на відміну від , наприклад, того ж ясновидіння) – це якийсь рідкісний дар звище. Ця якість є абсолютно у кожного – проблема лише в тому, що не всі вміють чути голос шостого почуття (і довіряти йому). Водночас, людина, яка має відкриті інтуїтивні канали, робить набагато менше помилок, у неї, як правило, ладяться справи і в бізнесі, і на особистому фронті.

Інфополе не помиляється!

За розвиток шостого чуття відповідає права (творча) півкуля. А здатність приймати сигнали інтуїції обумовлена зв’язками між двома півкулями. Через особливості головного мозку, у жінок таких каналів-зв’язків набагато більше, ніж у чоловіків.
 

Заради справедливості варто відзначити, що багато вчених чоловіків здійснювали свої відкриття під впливом інтуїтивного прозріння – у сильної статі дуже розвинена так звана інтелектуальна інтуїція. Але якщо говорити про побутову, повсякденну інтуїцію, то тут пані поза конкуренцією! Найбільш чутливі інтуїтивні канали під час вагітності та годування груддю.

ДИВІТЬСЯ КОРИСНЕ ВІДЕО ПРО ЖІНОЧУ ІНТУЇЦІЮ

Інтуїції не потрібні ні докази, ні міркування – вона дає людині миттєве та вірне розуміння дійсності. Чому так відбувається? Багато фахівців вважають, що є певний обсяг загальних космічних знань, єдине інформаційне поле Землі. Коли людина відкриває в собі канали інтуїції, вона входить у стан співнастроювання з простором і може вловлювати ті тонкі сигнали, які несуть інформацію про те, що потрібно саме їй. Згідно з теорією єдиного інфополя, ясновидці та провісники здатні «зчитувати» відомості не лише про себе, а й про інших людей.

Хоча в наукових колах, як і раніше, точаться суперечки щодо механізму ясновидіння, у вчених факт існування цього феномена вже не викликає сумнівів. Прикладів тому безліч: цілителька Ванга, маг Вольф Мессінг (пророкував дату початку ІІ Світової війни), Джуна.

Зумій чути. Стратегії розвитку інтуїції

Інтуїцію можна тренувати – подібно до того, як піаніст розвиває музичний слух, а дегустатор – смак та нюх.

Загальноосвітня система спрямована насамперед на розвиток лівої (формально-логічної) півкулі – здатності чути веління серця нас не вчать. Спробуйте інколи відключати голос розуму – і ви навчитеся приймати підказки інтуїції. Більше творчості перша умова розвитку інтуїції – вміння розслаблятися, вимикати внутрішнього «балакуна» (безперервний потік думок).

Для цього підходять різні медитативні практики, йога. Виділяйте час для улюбленого хобі: творчість – найкоротший шлях до інтуїтивного прозріння. Погодьтеся, важко уявити людину, яка натхненно малює картину і водночас переживає через недороблений фінансовий звіт. Що б ви не обрали – малювання, садівництво, танці чи вишивання – головне, робіть це з радістю. Не орієнтуйтесь на результат, не чекайте похвали – отримуйте задоволення від самого процесу.

До речі, знаменитий детектив Шерлок Холмс був не тільки генієм дедуктивного методу, а й насамперед приголомшливим інтуїтом. Згадайте, що робив містер Холмс після того, як зібрав усі докази, опитав свідків і склав кілька гіпотез? Він грав на скрипці (причому нерідко його гра нагадувала оточуючим какофонію) – за цим заняттям детектив міг провести кілька годин поспіль. А потім видавав єдино вірне та точне вирішення проблеми!

Стратегії розвитку інтуїції такі:
 
 1. Створювати навколо себе досконалість та красу, що збагачує середовище для прояву інтуїції.
 2. Підтримувати зв’язок з іншими людьми на основі позитивної взаємодії та співтворчості.
 3. Довіряти власним відчуттям.
 4. Діяти, вибирати альтернативні шляхи у вирішенні проблем.
 5. Зазирнути в глибину себе, згадувати про прекрасне.
 6. Користуватися могутністю Розуму.
 7. Використовувати сучасні технології свого розвитку — медитації, візуалізації та інші практики.
 8. Сумніви геть! Навчіться чути свій внутрішній голос та розвивайте впевненість у собі.
 9. Почути голос серця! Займатися творчістю малювати, співати, танцювати.
 10. Подорожувати, грати та жартувати.
 11. Читати позитивну літературу, яка приносить задоволення.
 12. Долучатися до мистецтва, відвідувати виставки, театри, галереї та ін.
 13. Вести щоденник і періодично його перечитувати для підвищення самооцінки.

Дані стратегії розширюють горизонти, дозволяючи формувати більше взаємозв’язків. Крім того, вони допоможуть “обійти” перешкоди, зосередившись в одних випадках і розслабившись в інших. І ще: вони допоможуть вам використовувати Удачу або Щасливий Випадок, повз який ви проходите, дуже часто не помітивши його. Як говорив Абрахам Маслоу: «Якщо у вас немає нічого, окрім молотка, то все інше починає здаватися вам цвяхом».

Рівень Інтуїції — це «шар особистості», у якому інформація генерується, створюється, твориться. Ось чому Інтуїція та Творчість – практично синоніми.

З Любов’ю, Тетяна Дугельна
 

Сподобалася стаття? Поділіться нею, будь ласка, з друзями або напишіть свій відгук нижче.

Facebook
Telegram
Email
Skype

Додати коментар

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі