Вентиляція емоцій та переживань

Woman Staring Out Window --- Image by © Rick Gomez/Corbis
Це практика вивільнення пригнічених сильних емоцій (образи, гніву, роздратування) через зняття напруги за допомогою вимовляння, крику чи фізичної активності. Наприклад, проговорити свій стан з іншою людиною («випустити пару»). Це означає майже вирішити проблему, передати частку відповідальності іншій людині, розділити горе, позбутися частини негативу.
 
За допомогою фізичної активності – прибирання в будинку, роботи в саду чи на городі, занять у спортзалі – можна зняти частину м’язового напруження, а з ним і нейтралізувати дію негативних емоцій. Трансформувати негативні емоції можна, промалювавши їх або застосувавши дихальні техніки.
Повітря – не єдине, що тече всередину та назовні тіла з пульсацією дихання. Повітря, а точніше, кисень є компонентом, необхідним підтримки фізичного тіла та його метаболізму. У основі біоенергетичного функціонування живих організмів лежить щось інше – життєва енергія чи життєва сила, яка невидима, тому невимірна. Життєва енергія вільно плаває в атмосфері, потрапляє всередину тіла та акумулюється в ньому за допомогою дихання. У міру того, як пульсація дихання стає глибшою, заряд енергії накопичується в тілі, і цей заряд міститься всередині фізичних обмежень тіла, а саме в шкірі, мускулатурі, рідинах та нервових закінченнях.

З книги Тетяни Дугельної “РАДУГА ОТКРЫТОГО СЕРДЦА. Духовные практики управления эмоциями”

Ще у Святому Письмі сказано про першу людину, що в неї Бог вдихнув життя. Багатьма мовами слова «Душа», «Дух» і «дихання» походять від одного й того ж слова. Напевно, це невипадково. Дихання є найпотужнішим способом саморегуляції та універсальним ключем до таємниць нашого організму. Недарма у багатьох східних традиціях диханню приділяють особливу роль. Вважається, що, навчившись правильно дихати, людина може долати будь-які стреси. Якщо фіксувати увагу на диханні, то можна контролювати свій емоційний стан, який підлаштовуватиметься під ритм дихання. Якщо утримувати контроль за диханням, то небажані негативні думки будуть розчинятися і всесвітня енергія Світла разом із повітрям розтікатиметься по всьому вашому тілу. Нижче пропоную для опрацювання блоків і м’язових затискачів у тілі свою авторську розробку «Світлоносне дихання». Її можна застосовувати як для роботи з больовими синдромами, так і для підготовки до медитації.

Медитативна практика "Дихання Світлом" (україномовний варіант в розробці)

Сподобалася стаття? Поділіться нею, будь ласка, з друзями або напишіть свій відгук нижче.

Facebook
Telegram
Email
Skype

Додати коментар

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі