Що таке езотерика?

что такое эзотерика

Давно збиралася написати статтю про це «страшне» слово. Багато людей дуже бояться його, але воно є частиною нашого життя. Це слово вживали давні мудреці нарівні з будь-якими іншими словами. І в нього, як у всіх слів землі, є своє значення. У той момент, коли ми усвідомлюємо суть значення слів, ми починаємо по-іншому ставитися до явища, події чи процесу.

ЗМІСТ

Езотерика – це?

Ось що сказано в ВікапедіЯ: “Езотеризм (від др.-грец. ἐσωτερικός “внутрішній”), езотерика — сукупність знань, відомостей, недоступних непосвяченим, необізнаним у містичних вченнях людям, особливих способів сприйняття реальності, які мають таємний зміст та вираження у “психодуховних практиках”.

Таким чином, все, що стосується нашого розвитку, нашої віри, духовних цінностей, релігійних переживань, роздумів про таємне, думок про Бога чи Всесвіт – це все езотерика!

Це слово вживали Піфагор, Платон, Аристотель та інші філософи давнини для того, щоб вказати на те, що людина, яка посвячена в таємні знання, є езотериком. Вона не лише вивчала те, що не цікавило звичайних людей, а вона уміє це використовувати у повсякденному житті для покращення його якості.

Тоді таке запитання: “Що таке таємне знання?” Це не обов’язково щось окультне, безмежне чи магічне. Це все те, чого ми не знаємо та не вміємо. Наприклад, для мене, як жінки, яка не вміє керувати автомобілем – це вміння, яке є у мого чоловіка – таємне (езотеричне). Для мого чоловіка те, що я виносила та народила дітей, є таємницею (езотерикою). Все просто. Потрібно лише почати вивчати зміст слів.

Якщо віднести слово “езотерика” до науки, ми зустрінемо те, що сучасні вчені заперечують його, як науку, називаючи псевдонаукою. Тому що досвід у езотериці – це виключно суб’єктивне переживання, яке неможливо довести фактами та аргументами. Тоді чому давня езотерична наука Алхімія стала основою всіх наукових шкіл і розгалужень? Подумайте про це!

Які науки належать до езотерики?

Сьогодні і науку “психологія” слід відносити до езотерики у чистому вигляді. Адже вона вивчає Душу, а її помацати, зважити, побачити, тощо, не можна. Душа – це суто суб’єктивне явище. Це також факт!

До езотерики належать такі науки – астрологія, нумерологія, тарологія. Також езотерикою вважають: йогу, суфізм, тантризм, гностицизм, каббалу, алхімію, магію, антропософію та багато іншого, що покрито таємницею. Адже покривало таємниці знімається лише одним способом – ВЧЕННЯМ!

Вчення – це Світло. Світла очищена свідомість є основою життя без страхів та обмежень. Коли люди злякані, не розвиваються, отже, ігнорують знання, тоді будь-яке невідоме слово стає “страшним”. Очищена свідомість – це один із фундаментальних процесів сучасних духовних практик. У езотериці його з’єднують зі станом відкритого серця, тобто проявом усвідомленої Любові до Світу.

Безперечно, навколо істинної езотерики багато “шизотеризму”. Коли суб’єктивний досвід людини транслюється як “істина в останній інстанції”. Це найчастіше відбувається через духовну гординю чи фанатизм. Щоб розрізнити ці два явища, я завжди згадую слова стародавнього тексту Аюрведа. У ньому йдеться, що якщо людина просувається Шляхом духовного життя (езотерика), це має бути видно за двома ознаками.

1.    Людина з кожним днем стає все щасливішою та щасливішою.
2.    Його відносини з іншими людьми покращуються.
 
Хто такі справжні езотерики?
 • Справжні езотерики світяться зсередини.
 • Вони вільні та усвідомлені.
 • Вміють адаптуватися до криз.
 • Ефективно будують своє життя.
 • Екологічні у відносинах з іншими.
 • Випромінюють Любов, Доброту та Турботу.
 • Вміють допомогти собі та іншим у скрутну хвилину.
 • Беруть відповідальність та діють.
 • Творчі та креативні.
 • Довіряють своїй інтуїції та голосу серця.

ПОДИВІТЬСЯ ВІДЕО ПРО ЕЗОТЕРИКУ

Психологи третього тисячоліття

Перед психологом третього тисячоліття ставиться одночасно кілька завдань. Сучасний психолог відразу стає і цілителем людських душ, і священнослужителем. Проводячи людину шляхом повернення до світла, психолог стає наставником і вчителем: показуючи дорогу від страхів до пізнання, направляє в світі інформації до систематизації знань, формує навички користування цими знаннями. Сучасні психологи обов’язково повинні бути містиками (езотериками), щоб, як древні мудреці, стати провідником людини на шляху ініціацій та посвячень, усвідомлення людиною свого призначення і сенсу існування.

Таку роботу психолога можна назвати духовною психологією, а можна – езотерикою. Головне пам’ятати, що стати таким психологом непросто. Для цього, крім класичного знання, потрібно постійно виконувати глибинну власну роботу з духовної трансформації та відродження.

Психолог, як лікар душі чи цілитель. Той, хто лікує. Адже лікувати від слова “плекати” — дбати. А слово “зцілювати” походить від “повертати цілісність”, тобто фізичне та психічне здоров’я. Такий психолог-цілитель повинен сам зцілити своє тіло і душу, він повинен регулярно використовувати практики, які застосовує для роботи з клієнтами, щоб знати їхню ефективність на власному досвіді.

Практики, які застосовує психолог-цілитель, повинні бути екологічними (не порушувати закони рівноваги та справедливості), високоефективними (підібраними під конкретний запит клієнта), сприяти швидкому зціленню (бути доступними клієнту, при необхідності, для самостійної роботи), світлоносними (наповнювати клієнта світлом) і збільшувати кількість світла у світі. Так як цілительство може відбуватися тільки за законом резонансу (подібне притягує подібне), то психолог-цілитель повинен мати високі світлі вібраційні частоти. Тільки у разі регулярної роботи над собою, такий психолог-цілитель може допомогти страждаючій душі клієнта пройти шляхом лікування і усвідомлення причин своїх проблем і нездужань. Таким чином, психолог-цілитель повинен сам регулярно очищатися, проходити особисту супервізію та психотерапію у свого колеги.

Методи світлоносного очищення:
 1. створення та регулярна підтримка Поля Любові
 2. медитації та молитви
 3. дні мовчання та споглядання
 4. спів мантр
 5. візуалізації різних образів світла та кольору, вміння працювати з кольорами
 6. постійний контакт із усіма стихіями – вогнем, водою, повітрям, землею, деревом
 7. заземлення, робота з власним тілом (масажі, сауни, голодування, гімнастика та ін.)
 8. дихальні психотехніки та ін.

Психолог як священнослужитель. Так як Душа людини священна, то він може тільки супроводжувати її в подорожі за життя на Землі, не даючи порад чи рекомендацій, якщо людина не просить. Кожна людина сама створила план свого втілення та здобуття досвіду на Землі, просто під час входження в матеріальне тіло, забула про це. Це екзистенційні, помірковані аспекти існування. Кожна людина богоподібна. Такий психолог знає про це та приймає це. Його завдання допомогти людині усвідомити свою божественність, навчитися керуватися своїми внутрішніми підказками. Як правило, психолог стає священнослужителем, якщо сам проходив трансперсональні процеси і перероджувався в них, зберігаючи свідомість. Тому він може супроводжувати свого клієнта в подібних процесах і, в жодному разі, не давати порад, інтерпретацій та оцінок того, що проживає клієнт. Якщо клієнт просить, то психолог-священнослужитель може поділитися з ним своїм досвідом або розповісти про досвід інших людей, з якими він працював, зберігаючи їхні імена в суворій конфіденційності. Це робиться для того, щоб людина побачила, що всі люди рухаються в одному напрямі пізнання себе, тільки у кожного своя швидкість та свої уроки.

Кінцева мета пізнання у нас у всіх одна – створення простору радості, світла та любові, а також об’єднання в одне співтовариство істот світла. Це можливо тільки якщо ми визнаємо відмінності один одного, незалежно від статі, віку, національності, місця проживання, достатку і почнемо ставитися один до одного як до істот світла, створених за образом та подобою самого Творця. Ми всі проходимо свої уроки на Землі, тому здаємося один одному такими різними. Насправді, всі уроки закінчуються досвідом, а досвід це те, що ми понесемо при вознесінні до одного джерела. Досвід не може бути негативним чи позитивним. Він нейтральний, як і інформація, яку він містить. Люди самі “забарвлюють” інформацію своїми емоціями та переживаннями. Тому всім потрібно вчитися працювати зі своїм ментальним та емоційним тілами при духовному проходженні трансформації свідомості.

Психолог-священнослужитель може виконувати роль духовної акушерки, допомагаючи Душі набути нових сенсів та усвідомленості. Це його основна функція, допомогти торкнутися Душі клієнта до відчуття вічності та безсмертя.

Психолог-наставник – це ще одна важлива функція психолога третього тисячоліття. Вчитель з’являється тоді у житті, коли учень готовий. При цьому учень завжди обирає сам вителя, про це треба пам’ятати. І сьогодні людина, яка шукає і пізнає себе, повинна опанувати навички відповідальності за свої вибори. Кожна людина вільна за визначенням.

Свобода завжди пов’язана з відповідальністю, а відповідальність із усвідомленістю. Усвідомленість – це вміння мислити цілісно, системно, об’ємно, багатовимірно, не обмежено, отже, і вільно. Психолог-вчитель систематизує багато знань з різних традиційних і не традиційних напрямів: медицини, філософії, історії, психології, фізики та ін. Він допомагає своєму учневі в рамках тієї парадигми, в якій сам розвивається і якщо це знаходиться в резонансі з шляхом розвитку учня, з його розумінням та вібраціями на даний момент часу, то психолог стає справжнім наставником та ініціює, посвячує у це свого учня. Всім вченням є місце на Землі, головне щоб людина сама вибрала той шлях, який для неї є Світло і, на її думку, сіє Добро у світі. Єдиним індикатором може бути лише відчуття комфорту чи дискомфорту у Душі. Якщо бунтівна Душа знаходить спокій і умиротворення поруч із учителем, вона перероджується, відновлює колишню пам’ять, що у ній є лише на рівні кожної клітини в ДНК. А змінивши свою ДНК, активізувавши світловий золотий потік, ми змінюємо себе на субатомарному рівні. Тільки високі духовні вібрації психолога-наставника можуть допомогти пройти такий шлях самопізнання учню. І тому психолог сам перебуває в постійному шляху трансформації і перетворення, шляху духовного служіння і усвідомлено виконує своє призначення.

Психолог-містик, ще одна грань сучасного психолога третього тисячоліття. Він вірить у безсмертя, бо точно знає, що смерті не існує, є лише зміна фізичної форми на іншу. Інша форма не збагненна розумом, який сповнений страхом. Тому психолог-містик не відчуває страху смерті, він проходить сам і веде свого клієнта за тими практиками, які позбавляють страху смерті і примножує віру в життя, Любов і Вищий задум Творця. Психолог-містик знає, що фізичне тіло – це застигле світло, тому багато працює зі свідомістю, з розширеними станами свідомості для дотику до Світла в динаміці, тобто до Вічного Божественного Світла, яке випромінювали Святі на цій землі, доводячи нам його існування. Таке світло було навколо лику Ісуса, відоме як фаворське світло, це Світло благодаті та присутності Святого Духу. Цим світлом маємо засяяти ми, згадати його і очистити свою Душу так, щоб Творець міг нас наповнити ним, як наповнював своїх відданих дітей. Психолог-містик допомагає усвідомити і повірити людині в те, що Душа залишаючи фізичне тіло, несе весь свій досвід, який отримала на Землі до вічного Божественного Джерела Світла. Там і існує єдність у повній її прояві, там, у багатовимірній реальності, де немає часу-простору, де всі ми створюємо єдине поле знань і мудрості, там знаходиться все, що існує в злагоді – це і є єдине Поле Любові і Світла, колективна свідомість Творця. Психолог-містик упевнений, що все довкола — і світло, і темрява, створене від Великої Божественної Любові Творця. Просто людині потрібні випробування, щоби усвідомити велику силу свого Духу в єдності з іншими собіподібними істотами.

Як стало зрозумілим, психолог третього тисячоліття не лікує хворих, як психіатр (лікар за освітою), не проводить магічних ритуалів або відноситься до якоїсь релігійної течії (священик), він освоює нові підходи до проведення людини за її лабіринтами Душі, він присвячує себе служінню Світлу та Добру. Він не дає порад, він не інтерпретує все, що відбувається з людиною, він спрямовує її у внутрішніх пошуках, створюючи безпечний простір.

Звернення до колег психологів

Колеги! Нам нема чого ділити, ми не конкуренти. Ми робимо одну справу – служимо Світлу та Добру на Землі, навіть якщо належимо до різних психологічних шкіл, використовуємо різний психологічний інструментарій та вважаємо своїми наставниками різних великих психологів минулого та сьогодення. Тільки своїм прикладом здатності до об’єднання ми можемо вказати шлях людині, що розвивається.

Наші обличчя повинна висвітлювати усмішка Душі завжди, щоб сяйво Світла і Любові поширювалося, а страху у світі ставало дедалі менше.

Наші особисті установки мають примиритися. Ми всі здатні до творчості, тому можемо знайти новий шлях, який веде всіх до щастя.

Ми маємо ті знання, які зараз потрібні людям, отже ми, об’єднуючись, можемо стати тією реальною підтримкою для них у цей непростий час.

Багато хто з нас працює в енергетичних каналах, отримуючи, одкровення та настанови від Вищих Сил і всі ми знаємо, як можна відрізнити істину від брехні. Істина безособова. Вона існує, як Світло незалежно від того, віримо ми в неї чи ні, ми бачимо її чи ні.

Відповідно, Світлове поле, яке ми підтримуємо своєю роботою – це те, що є істинним для всіх. Це те, що нас усіх поєднує. Ми все це розуміємо та усвідомлюємо, тому й маємо демонструвати людям своє вміння світитися.

Коли люди починають проживати свої містичні досліди, навіть читаючи про них у книгах, вони не вірять у реальність того, що відбувається, часто відчувають духовні кризи, і ми повинні вміти їх підтримувати. Це реально тільки, коли ми самі поринаємо в такі проживання, самі віримо в їхню реальність. Це дозволяє нам навчитися керувати своєю психічною енергією. Важливим є не лише сам містичний досвід, а психічна діяльність під час нього. Люди повинні навчитися керувати тим, що вони витягли зі своєї клітинної пам’яті. Тому що минулого не існує, поки ми не витягнемо інформацію про нього з клітин і не зможемо застосувати як досвід минулого, щоб користуватися сьогоденням. Поки ми про нього не знаємо, не згадуємо, воно не існує. Існує тільки те, куди ми звертаємо увагу, де наші думки, там і наша реальність. Так ми пізнаємо себе, прибираючи межі між минулим, майбутнім і перебуваючи в сьогоденні. Це стан, який описано як стан “тут і зараз” або “Я Є”. Це стан єдності з Творцем у Світлі та Любові. Для всього переліченого ми регулярно підтримуємо Світлове Поле Любові і Вас усіх запрошуємо приєднатися до нас!

Сподобалася стаття? Поділіться нею, будь ласка, з друзями або напишіть свій відгук нижче.

Facebook
Telegram
Email
Skype

Додати коментар

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі