Рейкі та Олена Блаватська – Істина поруч

Истина рядом

Друзі! Сьогодні я з радістю представляю вам на своєму блозі доповідь моєї учениці, Ірини Валявко, кандидата філософських наук, старшого наукового співробітника Інституту філософії НАН України, наукового співробітника Української Вільної Академії наук у США, Практика-цілителя Рейкі ІІ ступені. 6-7 травня 2016р. у Дніпропетровську вона виступила з унікальною доповіддю на міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій Дню пам’яті Олени Петрівни Блаватської, засновниці Теософського Товариства.

Конференція «О.П.Блаватська та сучасність» проходила під патронатом державних та наукових установ України, Індії, Канади, США. Це тішить тому, що стають пророчими слова самої О.П. Блаватської про служіння науки людству. Вона завжди вважала, що сенс будь-яких досліджень лише в тому, щоб служити на благо людства. Вона говорила, що «жити для блага людства – це перший крок на шляху усвідомлення Істини» («Голос безмовності»).

Засновниця Теософського суспільства Олена Петрівна Блаватська все своє життя присвятила інтеграції знань філософії, релігії та духовності, називаючи це теософією (“божественною мудрістю”). Вона прагнула донести у своїх книгах до людей послання про духовність всесвіту. За життя шляхи Блаватської та Мікао Усуі не перетиналися. Але, цікаво зауважити, що Всесвітня Універсальна енергія Рейкі, яку повернув світові Майстер Мікао Усуі та принципи теософії переплітаються воєдино.

У 1877р. вийшла грандіозна праця О.П.Блаватської «Викрита Ізіда, універсальний ключ до таємниць давньої та сучасної науки та теології», в якій вона розглядає релігійні аспекти в працях давніх філософів Платона, Піфагора, Парацельса та ін., а також аналізує тексти найпоширеніших релігій світу – християнства, буддизму, індуїзму та ін. У цей же час в Японії на горі Курама в Дзен-буддиському монастирі проходить своє навчання підліток Мікао Усуі, який незабаром на цій же горі отримає пророцтво та доступ до Універсальної енергії Всесвіту. Він пронесе її через своє життя, як божественну мудрість, як систему зцілення та духовного зростання одночасно, Джерелом якої є Абсолют. Мікао Усуі назве її, згодом, Рейкі, а Олена Блаватська в цей час уже говорить про неї у своїх працях, називаючи Абсолютним Джерелом Істини. Вона вважала своїм обов’язком привести людей до усвідомлення Істини через Абсолютний стан єдності Природи та Людини. Рейкі – це духовна система, в якій ця єдність практикується у кожний момент життя.

Приємих вам усвідомлень,

з Любов’ю Майстер Вчитель Рейкі Усуі Ріохо

Духовні передбачення O.П. Блаватської: універсальна енергія Рейкі

Олена Петрівна Блаватська була, є і залишиться в духовній історії людства однією з найнеординарніших і найяскравіших особистостей ХІХ століття. Глибоким мислителем, чиї ідеї, теорії та розробки набагато випередили її час і досі не до кінця зрозумілі та прийняті нащадками. Вона мала надзвичайні здібності проникнення в незвідані області людських можливостей — передчуття і передбачення подій. Блаватська бачила Всесвіт під іншим кутом зору, поки що доступним не багатьом, але вона вірила у силу людського Духу і Пізнання і в те, що люди прийдуть до усвідомлення багатьох речей, не підвладних поки їх розумінню.

У своїх роботах вона багато писала про енергію, розглядаючи її в різних аспектах і проявах: як енергію, що наповнює вакуум, перетворюючу енергію, енергію простору, космічну енергію — доступ до більшості цих енергій поступово відкривається нам. У тому числі Блаватська говорила і про зцілюючу космічну енергію, яка сприяє духовному зростанню людини. Ця енергія, на її думку, присутня на Землі з давніх-давен в різних формах і приходить вона до тих, хто готовий її сприйняти і працювати з нею.

Багато з передбачень Блаватської отримали своє підтвердження у роботах вчених. Що стосується «Енергії цілительства», якою володіли ще наші предки, то одним з її проявів стала універсальна енергія Рейкі, яка «прийшла у світ» через представника Японії — Мікао Усуі в 1922 році. Перебуваючи на священній горі Курама, він отримав знання про цю енергію і поніс його у світ. Він заснував духовну спільноту цілителів, які працюють у системі природного зцілення у вигляді накладання рук «Усуі Рейкі Ріохо Гаккай».

Усуі Рейкі Ріохо була створена як вільна система і це зробило її доступною всім, хто бажає практикувати. У Мікао Усуі було багато учнів, деяких із них він ініціював у ранг Майстра-Вчителя. Рейкі набуло поширення не тільки на Сході, а й на Заході, в Америку воно потрапило завдяки Хавайо Такато, яка навчалася у Чуджіро Хаяші, який був одним з останніх учнів Мікао Усуі, удостоєних звання Майстра. Сьогодні існує кілька десятків методик, у назві яких є слово Рейкі. Засновниками подібних напрямів, як правило, є Майстри Рейкі, які досягнувши певного рівня, починають формувати свій стиль, виробляти свої методи і дещо видозмінювати систему відповідно до свого світовідчуття і «відчуття» Рейкі.

Таким чином, система розвивається і дещо видозмінюється, хоча її основа залишається. У цій ситуації, коли відсутні порівняльні дані та дослідження з цієї теми, складно однозначно оцінити введені зміни та модифікації та відповісти на питання ¦покращують вони систему або спотворюють її. Однак те, що людина, отримуючи ініціацію Рейкі, починає займатися в першу чергу самозціленням і самопізнанням, і через це приходить до глибшого усвідомлення себе і своєї справжньої суті, відчуває єднання з Всесвітом і починає сприймати себе як частину цілого – ставить систему Рейкі в один ряд із великими духовними традиціями людства.

В Україну система Рейкі прийшла у 90-х роках і набула досить широкого поширення. Щоправда досі не створено Українську асоціацію Рейкі та практики Рейкі в основному займаються зі своїми Майстрами на Колах Рейкі, зцілюючи тих, хто звертається до них за допомогою. Точних соціологічних підрахунків кількості практикуючих поки що немає, однак у слов’янських країнах цей напрямок набув значно більшого поширення та підтримки, ніж у Японії, де Рейкі була «проявлена».

Досліджуючи Рейкі, як космічну енергію, слід зазначити, що це давня Пра-Енергія, яка була відома та практикувалася нашими предками слов’янами, які жили на території України, які вміли зцілювати шляхом накладання рук та замовлянь, заряджати воду та робити її «живою» та « мертвою», закликати вищі сили собі на допомогу. І вміли це робити не лише «посвячені жерці», але практично всі. Потім ці знання, через різні обставини, були втрачені і повернуті у XX столітті через представника країни Вранішнього Сонця, як ще називають, Японію – у священному місці, де ця енергія та знання про неї були «проявлені». Але всі ці «знання» були закладені в нас спочатку. Саме тому багато слов’ян, які пройшли навчання Рейкі, відзначають, що це щось до того знайоме і рідне, що відразу ж сприймається Душею і легко практикується.

Слово Рейкі складається з двох ієрогліфів: «Рей» і «Кі». У японській мові «Рей» має значення «всесвіт, дух, душа», а «Кі» означає «енергія, розум, настрій». В цілому «Рейкі» — це універсальна життєва енергія, завдяки якій відбувається фізичне та духовне зцілення всіх тіл людини. Рейкі ще можна назвати розумною плазмою, енергією, що володіє свідомістю: розподіляючись в полі людини вона трансформується в енергію тієї якості, яка в даний момент найбільше їй необхідна і прямує в потрібне місце. Практикуючий Рейкі в даному випадку є провідником або каналом цієї космічної Пра-Енергії і стає здатним передавати Божественні вібрації енергії будь-якому об’єкту. Рейкі діє на людину навіть коли вона не вірить у цю систему. Хоча основна мета отримання посвяти в Рейкі – це посилення віри в силу світла і любові.

У Рейкі існує п’ять життєвих принципів, які  Мікао Усуі заповідав  своїм учням і які становлять основу цієї системи і сьогодні. Звучать вони в перекладі так (у даному випадку я трансформую частинку «не» як цьому вчила мене мій Майстер Тетяна Дугельна):

  1. Саме сьогодні радій.

Радій кожному новому дню і щоб з тобою не сталося постарайся прийняти це з радістю, бо все служить нашому духовному зростанню.

  1. Саме сьогодні чекай на найкраще.

Не турбуйся про минуле та майбутнє. Живи сьогоднішнім днем, перебуваючи в стані «тут-і-зараз» і чекай від життя всього найкращого. І якщо раптом відбуваються події, які не вкладаються в рамки «доброго» за нашими мірками, то треба усвідомити, що це лише наші рамки і що завдяки цим подіям нам надається шанс розширити свої рамки та набути досвіду духовного зростання.

  1. Будь сердечний до всього живого.

Земля це єдиний цілісний організм і ми маємо поважати всі форми життя і ставитися до них із любов’ю.

  1. Чесно заробляй собі на життя.

Ми маємо бути чесними перед собою та оточуючими, якщо хочемо залишитися в природному потоці життя. І одна із складових нашої чесності – це сумлінна робота на благо Всесвіту на своєму місці.

  1. Будь вдячний за отриману благодать.

Вдячність дарує нашому життю достаток – у Всесвіті достатньо всього і для всіх і тільки наш страх і межі, які ми самі створюємо собі, відрізають нас від потоку достатку. Сила наших вдячних слів і думок створює енергію. У відповідь на нашу вдячність Всесвіт дарує нам успіх та добробут.

Думаю, ці принципи актуальні й зараз для кожної людини, яка йде шляхом духовного розвитку. Багато в чому вчення Рейкі за своєю спрямованістю співзвучне одному із завдань, сформульованих Теософським суспільством у 1875 році: «Дослідження незрозумілих законів природи і сил, прихованих у людині». Саме цим і займається система Рейкі: досліджує внутрішні сили, приховані в людині та посилює її віру. Людство планети вийшло на еволюційний шлях розвитку, якому властиво розширення свідомості, посилення Космічного мислення, новий погляд на існуючий проявлений Світ форм. Цьому еволюційному шляху притаманні також безмежні для людини можливості духовного зростання. Серед нас уже давно живуть люди, яким доступні вищі енергетичні рівні планетарної свідомості. І зараз на Землі живуть люди з новим і старим рівнем енергетики свідомості. Люди «пробуджені»,  з новою планетарною свідомістю  легко сприймають ідеї Блаватської, бачать у її працях глибокий сенс і значимість і розуміють, що Блаватська воювала все життя не з наукою, а із зашкарублістю мислення, з «монополією на науку», яка залишається і до цього дня.

Місія О. П. Блаватської полягала в тому, щоб встановити науково-релігійний синтез, поступово перетворюючи розумову свідомість людства на духовну свідомість. На чому ж ґрунтується цей синтез? На вивченні езотеризму, що призводить до визнання цілковитої єдності релігійних концепцій усіх часів та народів. Якщо ми звернемося до етики, то побачимо, що всюди, на Сході та на Заході, релігія закликає до очищення помислів, до любові, до душевної чистоти та милосердя; ці вимоги становлять абетку духовного життя.

     “Благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто вас ображає і влаштовує гоніння на вас” – сказав Ісус Христос.

     “Благословляйте проклинаючих вас” – каже Крішна.

     “Ненависть не перемагається ненавистю, вона перемагається тільки любов’ю” – говорить Будда.

     “Відповідайте добротою на ненависть” – говорить Лао-Цзи.

     “Хто герой? Хто перетворює на друга ворога свого” – говорить Талмуд.

     “Досконалість релігії полягає у бажанні добра іншим” – був девіз Магомета.

За своїм зовнішнім проявом, обрядами, святами, традиціями релігії багато в чому відрізняються одна від одної, але в потаємній своїй глибині вони дають одне й те саме духовне бачення, ту саму теософію. Теософія, тобто богомудрість, існувала в усі віки: вона становить потаємну частину всіх релігій, той віковий вселенський гнозис, з якого всі містики та пророки черпали своє натхнення. Це та містична філософія, яка прихована у всіх світових релігійних системах і яка дає духовному життю філософське та етичне обґрунтування. Теософський рух є знаменням часу, вказівкою на те, що синтез має змінити аналіз і що ми рухаємося до нової зорі, нової культури, основною нотою якої буде — Єдність.

Провідником, посередником, провісником цих великих змін і була Олена Петрівна Блаватська. Основне завдання, заснованого нею теософського руху, нагадати людству про Єдине Джерело всіх релігійних концепцій і оприлюднити ті положення, які завжди лежали в основі Богомудрості і пов’язують усі релігії однією глибокою містичною ниткою. Ці положення, які з всебічного розуміння великого космічного закону еволюції, виливаються в струнку філософську систему, наріжний камінь якої становить синтез: примирення розуму та серця.

І енергія Рейкі є одним із проявів такого синтезу, оскільки вона знаходиться  поза релігією, яка ділить на «своїх» правильних і «чужих» — єретиків; поза нацією – практикувати Рейкі може людина будь-якої національності та будь-якого віросповідання; поза географічними та територіальними прив’язками. В основі її принципів лежить теза про те, що ми всі походимо з Єдиного початку. Всі форми життя взаємопов’язані одна з одною і становлять цілісну систему і тому ми повинні навчитися ставитися з любов’ю та повагою до всіх форм життя, як би вони не були проявлені. Все це гармонійно поєднується з теософським вченням Олени Блаватської. І тому одним із наших завдань є «розшифрувати» і донести нащадкам послання засновниці Теософського суспільства О.П.Блаватської, оскільки до матерії та енергії має бути приєднаний принцип свідомості людини і тоді ми зможемо змінити світ на краще.

На завершення хочу сказати, що слова, які описують якесь явище, – це лише слова. Тому слова неспроможні передати точний сенс явища, але можуть вказати напрям, куди треба дивитися. Слова вибудовують певні межі, але наповнюємо змістом ці межі ми самі. Ми багато говоримо про духовність та духовний шлях. Духовність насправді поняття дуже глибоке, широке і практично є бездною. Саме тому, на мій погляд, жодне трактування цього слова в будь-якому, навіть найточнішому, словнику не дасть його повної характеристики. Тільки сама людина, усвідомивши себе частиною Всесвіту, зможе знайти свій шлях для розвитку та вдосконалення свого духовного потенціалу.

Ірина Вікторівна Валявко,

кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту філософії НАН України, науковий співробітник Української Вільної Академії наук у США, Практик-цілитель Рейкі II ступені

Сподобалася стаття? Поділіться нею, будь ласка, з друзями або напишіть свій відгук нижче.

Facebook
Telegram
Email
Skype

Додати коментар

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі